Հայաստանում ԱՄԷ արտակարգ եւ լիազոր դեսպանը՝ Ազգային ժողովում
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Արաբական Միացյալ Էմիրություններ բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուզաննա Մուրադյանը եւ խմբի անդամները հունվարի 23-ին հանդիպել են Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջասիմ Մուհամմադ ալ Կասիմիի հետ:
Ողջունելով դեսպանին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Ռուզաննա Մուրադյանը հույս է հայտնել, որ իր գործունեությամբ դեսպանը կնպաստի երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցության առավել ակտիվացմանը: Պատգամավորը կարեւորել է խորհրդարանական բարեկամական խմբի արդյունավետ գործունեությունն ու փոխայցերը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ԱՄԷ համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր, մասնավորապես տնտեսության եւ զբոսաշրջության ոլորտներում: Բարեկամական խմբի ղեկավարը նշել է, որ այսօր երկկողմ հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա եւ նոր հնարավորություններ են ստեղծվում դրանք ավելի խորացնելու համար:
Ջասիմ Մուհամմադ ալ Կասիմին, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, վստահեցրել է, որ կանի հնարավորը` զարգացնելու եւ ամրապնդելու երկու երկրների միջեւ հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում: Դեսպանն ընդգծել է նաեւ, որ տնտեսական, մշակութային հարաբերություններում նկատվում են շարունակական զարգացման միտումներ, ինչի վառ ապացույցն է երկկողմ առեւտրաշրջանառության աճը:

Чрезвычайный и Полномочный посол ОАЭ в Армении в НС
23 января руководитель группы дружбы Армения – ОАЭ Р.Мурадян и члены группы встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом ОАЭ в Армении Джасимом Мухаммадом аль-Касими.
Приветствуя посла в НС, г-жа Мурадян выразила надежду, что своей деятельностью он посодействует еще большей активизации сотрудничества парламентов двух стран. Депутат подчеркнула важность продуктивной работы и взаимных визитов парламентских групп дружбы.
В ходе встречи обсуждены вопросы расширения сотрудничества РА – ОАЭ, в частности в области экономики и туризма. Руководитель группы дружбы отметила, что сегодня двусторонние отношения находятся на высоком уровне и создаются новые возможности для еще большего их углубления.
Джасим Мухаммад аль-Касими, поблагодарив за прием, заверил, что сделает все возможное для развития и укрепления отношений двух стран в различных сферах. Посол также подчеркнул, что в экономических и культурных связях налицо тенденции последовательного развития, яркое свидетельство чему – рост двустороннего товарооборота.